Cihangir Sports Club Beyoğlu İstanbul

Sağlıklı yaşam tarzı; vücudumuzun genetik olarak belirlenmiş dengelerinin sağlanmasıyla mümkündür. Bu dengelerin başında fiziksel aktivite, sağlıklı beslenme, sosyalleşme gibi temel faktörler bulunmaktadır. Cihangir Sports Club 10 yılı aşkın süredir Beyoğlu Cihangir’deki 3 katlı spor merkezinde, konusunda uzman eğitmenleriyle, metropol yaşantısının insan üzerindeki olumsuz etkilerini nispeten azaltacak, iyi görünmelerini, fiziksel güç kazanmalarını ve daha önemlisi iyi hissetmelerini sağlamak amacıyla hizmet vermektedir.

Eğitmenler kişilerin hedeflerini belirlemede yardımcı oldukları gibi, süreçte motivasyonlarını sağlama ve eğlenceli bir sosyal alan yaratma konusunda da özen göstermektedirler.

Personal training hedeflediğiniz amaca en kısa sürede ulaşmanız için,

  • Sağlık durumu,
  • Spor geçmişi,
  • Yaşam tarzınız gibi faktörler dikkate alınarak ihtiyaç ve istekler doğrultusunda size özel programlar hazırlanıp,
  • Antrenman süresince eğitmen ile bire bir uygulanmasıdır.
  • Personal training ile antrenman veriminiz ve motivasyonunuz artarken sakatlanma riskiniz azalır.

Çalışmalar düzenli, disiplinli ve ayrıntılara dikkat edilerek sıkıcılıktan uzak bir şekilde uygulanırken yaşam kalitenizi yükseltecek alışkanlıklar kazandırır.

Böylece hedeflenen sonuca ulaşmanız kaçınılmazdır.

Reformer (aletli) Pilates nedir?

Reformer, Joseph Pilates tarafından geliştirilmiş çok yönlü bir ekipmandır. Bu egzersiz makinası hareketli bir araba, çeşitli ağırlık ve uzunlukta yaylar, bir ayak barı, bir kutu ve ayarlanabilir kayışlardan oluşur. Çeşitli uzunluktaki yaylar direnç geliştirir ve ayak barını iterken, kayışları çekerken, kutu üzerinde yatarken veya araba üzerinde dururken kişiye destek sağlar. Vücudun tüm kısımlarını, esneterek güçlendiren, basit kol ve bacak hareketlerinden, karmaşık bütün bedeni çalıştıran egzersizlere kadar sizi geliştirir.

Reformer (aletli) Pilates’in mat (minder) Pilates’den farkı nedir?

Mat Pilates kendi ağırlığınıza karşı yapılan derslerdir ve güç ister. Bu derslerde lastik band, küçük ve büyük pilates topları ve halka(ring) gibi yan ekipmanlar kullanılır. Genelde dersler grup halinde yapılır. İlk başlarda eğitmenin verdiği komutların hepsini takip etmek ve onları yerine getirmek zor olabilir ama kişiye göre değişse de genellikle 4-6 dersten sonra kendinizi güçlü ve uyumlu hissedersiniz.

Reformer dersleri genelde bire bir yapılan kişiye özel derslerdir. Eğitmeniniz dersleri çeşitlendirip, renklendirmek için yan ekipmanlar kullanabilir ama reformer hepsi bir arada bir egzersiz makinesidir. Reformer yatay olarak kullanıldığından yerçekimi etkisi azalır ve eklemlere fazla yük binmez. Makine bir çok harekette mat pilates’e göre size destek olur. Bu yüzden deneyimsiz de olsanız, omurga problemleriniz de olsa size özel bir ders yapılacaktır.

Bosu Pump
Spinning
Yoga
Total Body
Pilates
Crunch
Stretching
Summer Workout
Dance Box
Zumba
Sauna
Body Workout
Self Defence

Sıraselviler Cd. Mavi Plaza No:84 D:1 Beyoğlu Cihangir/İstanbul

0212 245 12 55

Harita

0212 245 12 55